معرفی 10 از بهترین راه های ترک سیگار و بهترین جایگزین برای ترک سیگار

موثرترین راه های ترک سیگار (تجربشو پس داده)

وقتی می خواهید سیگار را ترک کنیم، عادت بدنی و ذهنی به تنباکو ما را خسته می‌کند. یکی از کلینیک های سلامتی برتر دنیا به اسم مایو برای اکثر افرادی که از تنباکو استفاده می کنند از این نکات که تجربشو پس داده، به عنوان بهترین راه های ترک سیگار استفاده می کنند، میل به تنباکو یا میل به سیگار کشیدن می تواند قوی باشد. اما شما می توانید در مقابل این هوس ها بایستید! چطور ؟ بریم که ببینیم.

10 تا از راه های ترک سیگار در که جوابشو پس داده

هنگامی که احساس می‌کنید میل به مصرف تنباکو دارید، به خاطر داشته باشید که حتی اگر این میل شدید باشد، چه سیگار بکشید و چه نکشید، احتمالاً در عرض 5 تا 10 دقیقه از بین می‌رود. هر بار که در برابر هوس تنباکو مقاومت می کنید، یک قدم تا توقف مصرف سیگار و دخانیات برای همیشه نزدیک می شوید.

1.درمان جایگزین نیکوتین را امتحان کنید

 • نیکوتین تجویزی در اسپری بینی یا استنشاقی
 • چسب‌های نیکوتین، آدامس و قرص‌هایی که می‌توانید بدون نسخه بخرید
 • داروهای تجویزی غیر نیکوتینی برای ترک سیگار مانند بوپروپیون (Wellbutrin SR، Wellbutrin XL، و غیره) و وارنیکلین
 • درمان‌های جایگزین نیکوتین کوتاه‌مدت – مانند آدامس نیکوتین، قرص‌های پاستیل، اسپری‌های بینی یا استنشاق‌ها – می‌توانند به شما در غلبه بر هوس شدید کمک کنند. این درمان‌های کوتاه‌اثر معمولاً همراه با چسب‌های نیکوتینی با اثر طولانی یا یکی از داروهای غیر نیکوتینی برای ترک سیگار بی‌خطر هستند.

سیگارهای الکترونیکی (ایکاس یا آیکاس) اخیراً به عنوان جایگزینی برای سیگارهای سنتی مورد توجه قرار گرفته اند. اما ثابت نشده است که سیگارهای الکترونیکی ایمن تر یا موثرتر از داروهای جایگزین نیکوتین در کمک به افراد در راه های ترک سیگار نیستند.

2.از عوامل محرک اجتناب کنید

 • میل به تنباکو در جاهایی که اغلب تنباکو می‌کشید یا می‌جوید، قوی‌تر است، مانند مهمانی‌ها یا بارها، یا در مواقعی که استرس داشتید یا قهوه می‌نوشیدید. محرک های خود را بیابید و برنامه ای برای اجتناب از آنها یا عبور از آنها بدون استفاده از تنباکو داشته باشید.
 • خود را برای عود سیگار آماده نکنید. به عنوان مثال، اگر معمولاً در حین صحبت با تلفن سیگار می کشید، یک خودکار و کاغذ در نزدیکی خود نگه دارید تا به جای سیگار کشیدن، ذهن خود را مشغول کنید. که یکی از موثرترین راه های ترک سیگار است.

3.تاخیر

اگر احساس می‌کنید می‌خواهید تسلیم هوس سیگار خود شوید، به خود بگویید که ابتدا باید 10 دقیقه دیگر صبر کنید. سپس کاری انجام دهید که در آن مدت حواس خود را پرت کنید. سعی کنید به یک منطقه عمومی عاری از دود بروید. این ترفندهای ساده ممکن است برای از بین بردن ولع مصرف تنباکو کافی باشد.

4.آن را بجوید

به دهان خود کاری بدهید تا در برابر هوس تنباکو مقاومت کنید. آدامس بدون قند یا آب نبات سفت بجوید. یا هویج خام، آجیل یا تخمه آفتابگردان – چیزی ترد و خوشمزه میل کنید.

5.”فقط یک” نداشته باشید

ممکن است وسوسه شوید که فقط یک نخ سیگار بخورید تا هوس تنباکو را برطرف کنید. اما خودتان را فریب ندهید که فکر کنید می توانید در آنجا متوقف شوید. در اغلب موارد، داشتن یک مورد منجر به یکی دیگر می شود. و ممکن است دوباره از تنباکو استفاده کنید.با یک نه محکم از مهم ترین راه های ترک سیگار استفاده کنید.

6.ورزش دشمن اعتیاد به سیگار

 • فعالیت بدنی می تواند به منحرف کردن حواس شما از هوس سیگار کمک کند. حتی فعالیت های کوتاه مدت – مانند چند بار دویدن از پله ها بالا و پایین – می تواند ولع مصرف تنباکو را از بین ببرد. برای پیاده روی یا دویدن بیرون بروید.
 • اگر در خانه یا محل کار هستید، اسکات، خم شدن عمیق زانو، فشار دادن، دویدن در محل، یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها را امتحان کنید. اگر فعالیت بدنی را دوست ندارید، دعا، خیاطی، کار با چوب یا نوشتن در یک مجله را امتحان کنید. یا کارهایی را برای حواس پرتی انجام دهید، مانند تمیز کردن یا بایگانی کردن اوراق.

7.تکنیک های تمدد اعصاب را امتحان کنید

سیگار کشیدن ممکن است راه شما برای مقابله با استرس بوده باشد. مبارزه با ولع مصرف تنباکو خود می تواند استرس زا باشد. با امتحان راه‌هایی برای آرامش، مانند تنفس عمیق، آرام‌سازی ماهیچه‌ها، یوگا، تجسم، ماساژ یا گوش دادن به موسیقی آرام‌بخش، استرس را از خود دور کنید.

8.برای تقویت تماس بگیرید

برای کمک به تلاش خود برای مقاومت در برابر ولع مصرف دخانیات، با یکی از اعضای خانواده، دوستان یا اعضای گروه پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. تلفنی چت کنید، پیاده روی کنید، چند خنده به اشتراک بگذارید، یا برای صحبت و حمایت از یکدیگر ملاقات کنید. مشاوره نیز می تواند مفید باشد.

9.برای پشتیبانی آنلاین شوید

به یک برنامه آنلاین ترک سیگار بپیوندید. یا وبلاگ یک ترک کننده را بخوانید و افکار تشویق کننده را برای شخص دیگری که ممکن است با هوس سیگار سروکار دارد ارسال کنید. از نحوه برخورد دیگران با هوس سیگار خود بیاموزید.

10.مزایای آن را به خود یادآوری کنید


یادداشت کنید یا با صدای بلند بگویید که چرا می خواهید سیگار را ترک کنید و در برابر هوس سیگار مقاومت کنید:

 • احساس بهتر
 • سالم تر شدن
 • عزیزان خود را از دود سیگار دور نگه دارید
 • پس انداز
 • به خاطر داشته باشید که تلاش برای غلبه بر میل به مصرف تنباکو همیشه بهتر از هیچ کاری نیست. و هر بار که در برابر هوس تنباکو مقاومت می کنید، یک قدم به عاری بودن از تنباکو نزدیک می شوید.

شما همچنین می توانید با ویپ یا سایر سیگار های الکترونیکی مصرف سیگار خود را کاهش دهید ، برای شناخت بیشتر در مورد ترک سیگار با ویپ به لینک مراجعه کنید.

و اما در دنیای سیگار، کیفیت اغلب در اولویت قرار دارد. کیفیت گرانترین سیگار ها در ایران ، جایی که علاقه مندان فهیم مایلند برای تجربه لوکسی که فقط منحصر به فردترین برندها می توانند ارائه دهند، هزینه کنند. برخی از افراد سیگاری، ممکن است به دنبال جایگزین های سیگار باشند که جز دسته سیگار بدون ضرر تلقی شوند. برای آشنایی بیشتر 3 از بهترین طعم های سیگار ترا / تریا دیدن کنید و وارد دنیایی شوید که در آن انحصار، طعم، و انتخاب‌های مرتبط با سلامتی به‌طور یکپارچه با هم همگرا می‌شوند.

اگر به دنبال فروشگاهی مطمئن برای سیگار هیتس یا سیگار ترا اصل هستید، فروشگاه اینترنتی وان ایکاس می‌تواند بهترین گزینه باشد. تمام محصولاتی که در وان ایکاس ارائه می‌شوند، ضمانت سلامت و اصالت کالا را داشته و با پشتیبانی کامل در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

این مقاله ترجمه شده از سایت خبری و سلامت مایو می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا